Przejdź do treści

Przedszkole 213 w Warszawie

Przedszkole Specjalne nr 213

Konferencja – Dziecko w spektrum autyzmu w przedszkolu specjalnym- doświadczenia i wskazówki terapeutyczne

W dniu 4.04.2024r, w czwartek, w ramach działalności Dzielnicowego Centrum Integracji Przedszkole Specjalne nr 213 zorganizowało konferencję w Domu Kultury Alternatywy z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. pt. „Dziecko w spektrum autyzmu w przedszkolu specjalnym – doświadczenia i wskazówki terapeutyczne”. Spotkanie miało zasięg ogólnowarszawski. Zgłosili się dyrektorzy, wychowawcy, specjaliści przedszkoli ogólnodostępnych, integracyjnych, a także z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych. Prelegenci podzielili się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniami, które zdobyli w pracy ze swoimi podopiecznymi w wieku od 3 do 9 roku życia. Zaprezentowane zostały następujące zagadnienia:

  1. „Rola pedagoga specjalnego w grupie dla dzieci w spektrum autyzmu” – oligofrenopedagog, mgr Monika Krzemińska.
  2. „Komunikacja rodzic-nauczyciel. Wróg, czy sprzymierzeniec? – oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej – mgr Teresa Tarczyńska- Święcka.
  3. „Psycholog w systemie edukacji przedszkolnej dziecka ze spektrum autyzmu” – psycholog, oligofrenopedagog – mgr Katarzyna kwiatek-Skrobańska.
  4. „Wzrok dzieci ze spektrum autyzmu. Diagnoza i terapia” – oligofrenopedagog, terapeuta wzroku, mgr Marta Janeczko-Czekirda.
  5. „Terapia logopedyczna dziecka ze spektrum autyzmu” – logopeda, mgr Maria Jungermann.
  6. „Jak wspomagać inegracje sensoryczną w warunkach domowych” – terapeuta integracji sensorycznej, ologofrenopedagog – mgr Bogumiła Kuracka.

W holu Domu Kultury przybyli na konferencję goście mogli oglądać pompce AAC, a także pomoce dydaktyczne wykonane przez nauczycieli. Na sztalugach zaprezentowano prace plastyczne wykonane przez dzieci ze spektrum autyzmu z Przedszkola Specjalnego oraz zdjęcia wychowanków w trakcie różnego rodzaju aktywności.

konferencja
konferencja
konferencja
konferencja
konferencja
konferencja
konferencja
Skip to content